o nás

Rodinná firma Svět Skla vznikla v roce 1996 a dnes patří mezi firmy s největším rozsahem používaných sklářských uměleckých technik a to nejen v Čechách.

Díky vysoké kvalitě můžete najít naše výrobky po celém světě, od skleněných mozaik v restauraci Rock'n Fish v Los Angeles, USA přes "Tiffany" lampy s Českým Porcelánem až po obří svítidla v Abu Dhabi, Pekingu, Německu i USA.

Měli jsme čest spolupracovat mistry jako byl Alfred Habermann (fusingy pro jeho plastiky i jeho vlastní tavený pomník v Ybbsitzu, Rakousko). V Čechách spolupracujeme i s firmami jako Royal Interier(naše práce můžete vidět v nové expozici na zámku v Jablonné nad Vltavou).

Základní technologie, jakými jsou vitráž, fusing a pískování, jsme rozšířili o výrobu ručních ornamentních skel, lehaných a ohýbaných skel, tavenic a skleněné mozaiky. Vyrábíme i montujeme celoskleněné dveře, dělící stěny, zábradlí a další stavební prvky. Vyvinuli jsme též vlastní techniky, například vybroušení motivů a jejich následné leštění tavením, repliky leptů, laminace ohýbaných skel litým conexem. Všechny tyto technologie jsme schopni kombinovat a díky profesionálnímu počítačovému zpracování i opakovaně reprodukovat.

V roce 2011 jsme změnili obchodního jméno firmy na "SVĚT SKLA" které lépe vystihuje naši činnost.

Sklo je unikátní materiál kterým si lidé zkrášlují své okolí už přes 5000 let. V každé době moudří lidé investovali do trvalých hodnot, jimiž umělecká díla bezesporu jsou. Skleněná díla jsou neoddělitelnou součástí těchto hodnot jak pro svou krásu, tak i pro svou trvanlivost. Bezpochyby spoluvytváří trvalý ostrov hodnot v moři spotřebního zboží, které zaplavuje celou společnost.